Viva Katowice

  • Viva Katowice
  • Miasto: Katowice (Śląskie)
  • Osoba kontaktowa: Monika Tkocz
  • Numer telefonu: 511302800
  • Ostatnie logowanie: 20.10.2014 02:51
  • Identyfikator użytkownika: 47

Jesteśmy lokalną grupą Fundacji Viva w Katowicach. Jednym z naszych działań jest prowadzenie domu tymczasowego dla porzuconych, chorych i bezdomnych kotów, które nie dałyby rady przeżyć w mieście. Działamy od dwóch lat, na początku z trudnościami w wynajmowanych mieszkaniach, teraz w końcu u siebie. Nasz dom jest całkowicie podporządkowany zwierzętom - każdy pokój ma swoich lokatorów, okresowo wliczając w to łazienkę i dużą klatkę na balkonie :) Na ogół liczba kotów dochodzi do 20stu plus dwa psy i kilkanaście szczurów we własnym osobnym pokoju :) (działamy również w Viva Gryzonie).
Koty, które do nas trafiają to przede wszystkim maluchy urodzone w centrum miasta, często też dorosłe koty albo wyrzucone na ulicę lub żyjące przy budowie, oswojone i po jej zakończeniu nie mające się gdzie podziać. Nie wyłapujemy kotów dzikich i radzących sobie na wolności, w miarę możliwości staramy się je sterylizować i wypuszczać. Większość zwierzaków leczymy, socjalizujemy i oddajemy do adopcji, niektóre ze względu na charakter lub stan zdrowia zostają z nami.
Podopiecznych utrzymujemy wyłącznie z wpłat na nasze konto, organizowanych kiermaszy, zbiórek darów i podarowanej karmy. Potrzeby są ogromne więc najcześciej musimy dokładać z prywatnych funduszy. Dlatego będziemy bardzo wdzięczni za każdą złotówkę, puszkę karmy czy żwirek... Nasz nr konta: 10 2030 0045 1110 0000 0255 8300 Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva! ul. Kawęczyńska 16 lok 42a, 03-772 Warszawa w tytule wpisując "Katowice". Dary rzeczowe możemy zawsze odebrać na terenie Katowic.
Jednak największą pomocą i radością jest adoptowanie od nas mruczącego przyjaciela. Szukamy im jak najlepszych domów dlatego zawsze przeprowadzamy wizytę przedadopcyjną i podpisujemy umowę. Oddajemy kotki do domów niewychodzących i wymagamy ich sterylizacji/kastracji po osiągnięciu dojrzałości.
Zapraszamy do obejrzenia naszych podopiecznych i zapoznania się z naszą działalnością:) Pozdrawiamy!


W tej chwili brak jest ogłoszeń do wyświetlenia.